לקראת ברית מילה לכו ונלכה

ההכנות האחרונות לקראת ברית מילה

כעת אנו מוכנים להכנות לקראת הברית, אחרי שקבענו מקום מתאים, בחרנו מוהל מתאים והזמנו את כל האורחים – להתכונן בשמחה את המצוה הגדולה מכל המצוות, ובכך להמשיך את שלשלת עם ישראל מאז אברהם אבינו ועד ימינו 3726 שנים (נכון לשנת תשע"ג).

על-פי הנוהל הקבוע, אמור המוהל לראות ולבדוק את התינוק ולודא את כשירותו למילה. לחילופין יבקש לקבל (בפקס או במייל) את מכתב השחרור של התינוק מבית החולים שהוא בעצם מכתב מסכם של הרופא שבדק וראה את הילד. מנסיוני, פגישה קצרה (אפילו ביום הברית) ביו ההורים להמוהל, תתרום "לעשות סדר", ותסייע לעבור את הברית בשקט ובשלוה וברוגע... 

חשוב להודיע למוהל אם ידוע במשפחה על מקרה של מחלה תורשתית, בפרט מחלות הקשורות בהפרעות בקרישת דם (כמו המופיליה וכדומה), בכדי שיוכל להערך כראוי לקראת הברית. כמו-כן יש ליידע את המוהל על כל שינוי או חשש לשינוי במצב בריאותו של הילד, כמו עליה או ירידה בחום וכדומה. ישנן תרופות שנטילתן בזמן ההריון מהווה לפעמים סיבה לדחיית הברית, לכן חשוב להודיע על כל מקרה של נטילת תרופות בהריון.

המוהל יבקש להכין מספר פריטים שבדרך כלל נמצאים בבית, ולהביא אתם אל מקום המילה. בדרך כלל אני נוהג לבקש להכין 3 חיתולים, 3 טיטולים יין מתוק או מיץ ענבים – תירוש וגביע. ישנם עדות שלפי המנהג מכינים גם בשמים להרחה - עלי נענע או הדסים וכדומה. רצוי להכין גם טלית עבור אבי הבן, וטלית נוספת עבור הסנדק. כמו-כן כדאי לדאוג לכיפות עבור המשתתפים.

לגבי האכלה לפני הברית, ישנם מוהלים המבקשים שלא להאכיל את התינוק כשעה לפני הברית. מנסיוני, אין מניעה להאכיל את התינוק, ואדרבה, תינוק רעב אינו רגוע, ואין סיבה למנוע ממנו לאכול.

מה חדש באתר:

המלצות חמות:

מאמרים חדשים: